Například na jihu Čech zájem o zimní sporty v posledních dnech stoupá. Ve skiareálu Lipno leží na sjezdovkách víc než 70 centimetrů technického i přírodního sněhu, v provozu jsou všechny čtyři lanovky. Více než půl metru sněhu leží také v šumavském středisku Zadov. Návštěvníci mohou využít také svahy v nedalekých Nových Hutích. Sjezdovky o celkové délce 21 kilometrů připravili provozovatelé střediska Hochficht na česko-rakouské hranici.

V provozu je většina sjezdovek v okolí Železné Rudy, lyžuje se také na svazích v Kašperských Horách a v Nýrsku. Lyžování si užijí i běžkaři, kromě Šumavy mohou vyjet do stop v Českém lese a v Brdech.

V největším skiareálu v Krušných horách na Klínovci je otevřeno 19 z 32 sjezdovek a 13 z 21 lanovek a vleků. Na víkend chystá areál otevření dvou snowparků s překážkami na Neklidu. Další sjezdovky se díky chladnému počasí daří otevírat ve skiareálu Plešivec.V provozu jsou také střediska Telnice a Klíny, zatímco Bouřňák je dočasně mimo provoz kvůli oteplení. Téměř 70 kilometrů nabízí běžkařům Krušnohorská bílá stopa.

V Jizerských horách je v plném provozu Tanvaldský Špičák s osmi kilometry sjezdovek a na více než dvou kilometrech je možné lyžovat i v Bedřichově, na Severáku v Hraběticích, v Josefově Dole, Černé Říčce v Desné, Rejdicích i Příchovicích. Na Ještědu v Liberci mají otevřeno přes tři kilometry sjezdovek, další přibudou na víkend.

Dostatek sněhu je pro běžkaře v Jizerských horách, kde se upravuje přes 200 kilometrů tratí. Kvůli těžbě dřeva platí omezení pro Vysoký hřeben ve sjezdu k Hašlerově chatě a pro cestu do Oldřichova v Hájích.

Podmínky si pochvalují i v Krkonoších. Ve SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou lyžaři mohou využít více než 40 kilometrů sjezdovek. Upraveno je také víc než 60 kilometrů běžeckých tratí na Černé a Světlé hoře a nad Pecí pod Sněžkou. O víkendu chtějí provozovatelé poprvé spustit večerní sáňkování na Černohorské sáňkařské cestě. V největším českém lyžařském středisku ve Špindlerově Mlýně se dnes lyžovalo na více než 25 kilometrech sjezdovek. Mimo provoz je zatím sjezdovka Hřiště ve Svatém Petru, v areálu Medvědín - Horní Mísečky se lyžuje na všech sjezdovkách. V Harrachově mají k dispozici lyžaři všechny sjezdovky s výjimkou černé, tedy skoro sedm kilometrů tratí, podobně jako v Pasekách nad Jizerou.

Kvalitní lyžování nabízejí i střediska v Orlických horách. V Říčkách leží na sjezdovkách 80 až 130 centimetrů sněhu. "V provozu je šestisedačková lanovka. Vlek Tatrapoma je ve všední dny připraven do zálohy v případě většího počtu návštěvníků. Běžecké trasy upravíme na víkend," uvedli vlekaři z Říček. V Deštném se lyžuje na všech sjezdovkách s 65 až 120 centimetry sněhu.

Na Dolní Moravě je otevřeno přes deset kilometrů sjezdových tratí. Lyžuje se i na obou stranách Bukové hory v Orlických horách.

Sněhové podmínky v Jeseníkách se také vylepšují. V nejvyšších partiích hor nyní leží až 60 centimetrů sněhu. Strojově upraveny jsou pro běžkaře trasy z Červenohorského sedla na Švýcárnu a Ovčárnu, kolem Pradědu, Dlouhých Strání či Paprsku.

Lyžařské areály nejen v Jeseníkách nyní obsazují většinou lyžařské kurzy, střediska se však již připravují na nápor o blížících se jarních prázdninách. Řada areálů láká návštěvníky i na doprovodný program - například středisko Kopřivná nabízí prohlídku ledových soch, skiareál Kraličák chystá na tuto sobotu pro veřejnost noční skialpový závod.

V Beskydech jsou velmi dobré podmínky pro lyžaře a snowboardisty, horší je situace pro běžkaře. Provozovatelům situaci komplikuje také aktuální systém testování a karantén, chybějí jim zaměstnanci.

Celý areál je v provozu v největším lyžařském centru regionu Ski Bílá na Frýdecko-Místecku. "Situace na sjezdovkách je super, pro běžkaře je to horší, tam pořád ten sníh chybí, na rolbu je to málo," řekl provozovatel areálu Jaroslav Vrzgula.

Také ve středočeských lyžařských areálech sněhu neubývá a má dobrou kvalitu, což se odráží i v nadprůměrné návštěvnosti. V týdnu svahy s technickým sněhem využívají hlavně školky a školy, o víkendech veřejnost. Vyrazit mohou na Monínec, na Chotouň u Prahy i do Kvasejovic u Příbrami. Dobré podmínky hlásí i Šibeniční vrch u Mnichovic.

Příznivci si mohou zalyžovat také na několika sjezdovkách na jižní a střední Moravě. Na Vysočině je otevřených 12 sjezdovek, tratě pro běžkaře se dají najít na Žďársku či Jihlavsku.