reklama

Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Z nakažených koronavirem, kteří jsou nyní v nemocnicích, jsou více než dvě stovky ve vážném stavu. Nárůst počtu těžkých případů za úterý byl mírnější než celkový přírůstek hospitalizovaných. Množství těžce nemocných vzrostlo asi o desetinu.

Podobně jako počet hospitalizovaných v úterý výrazně stouplo množství zemřelých lidí nakažených koronavirem. Přibylo 17 úmrtí, což je druhý největší přírůstek za jeden den od začátku epidemie. Celkem bylo od začátku března zaznamenáno dohromady 655 úmrtí.

Lidí, kteří aktuálně trpí covidem-19, je nyní 34.821. To je více než celkový počet vyléčených od začátku epidemie, který činí 33.443 lidí. U většiny nemocných má covid-19 lehký průběh. Podíl nakažených, kteří skončili v nemocnici, na celkovém počtu aktuálně nemocných dosahuje nyní zhruba 2,9 procenta.

Hospitalizovaných i zemřelých v poslední době výrazně přibylo. Jen za září se počet lidí v nemocnici i těžce nemocných zvětšil skoro na šestinásobek stavu z konce srpna. Hospitalizovaných i pacientů ve vážném stavu je tak nyní dvakrát více než při první vlně epidemie na jaře. Počet zemřelých vzrostl od konce srpna o více než polovinu.

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo potvrzeno celkem 68.919 případů covidu-19. Potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku v úterý přibylo 1964, méně než ve většině všedních dnů minulého týdne. Dnes zatím k 18:00 bylo zaznamenáno 1080 nově nakažených. Nejvýraznější nárůst nakažených byl za posledních sedm dní na Uherskohradišťsku, kde přibylo přes 262 případů nemoci v přepočtu na 100.000 obyvatel.

reklama