Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hradec Králové: Hasiči evakuovali bytovku kvůli požáru bytu

Požár bytu v Hradci Králové
Požár bytu v Hradci Králové
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Desítky lidí byly evakuovány z domu v Bidlově ulici v centru Hradce Králové poté, co v jednom z bytů krátce před 19. hodinou vypukl požár. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů.

„Probíhá hasební zásah, osoby z objektu zachraňujeme pomocí vyváděcích masek,“ uvedli hasiči na síti X půl hodiny po zahájení zásahu. Několik lidí se nadýchalo kouře a byli předáni do péče záchranné služby. 

„Na místo vyjelo šest našich posádek. Zatím jsme ošetřili čtyři osoby, z toho dvě byly přepraveny na dovyšetření do nemocnice kvůli intoxikaci,“ uvedla mluvčí zdravotnické záchranné služby Lucie Hanušová během zásahu.

Evakuovaní obyvatelé čekali v parku na druhé straně silnice. „Nezlobte se, je to čerstvé. Nechci k tomu nic říkat,“ uvedl pro Novinky mladý muž z bytu, kde požár vypukl.

Požár se podařilo zcela uhasit deset minut před půl devátou večer. Škody byly vyčísleny na šest milionů korun, přičemž díky zásahu hasičů se podařilo zachránit majetek v hodnotě 14 milionů korun. Vyšetřovatelé uvedli, že příčinou požáru byla nedbalost uživatelky bytu.
 
 

Témata:  Královéhradecký kraj požáry

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 21:56

Show jen pro dva. Macron a Karel III. vyšachovali Starmera

Král Karel III. si podle pozorovatelů získal respekt nejen svým postavením, ale i jemnými gesty, která beze slov vyjadřují solidaritu. Nedávno tak vyjádřil podporu jak Kanadě, členskému státu Commonwealthu, tak Ukrajině, přičemž obě země se v poslední době ocitly ve sporu s Donaldem Trumpem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy