Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Internetem se šíří falešné dokumenty o výskytu tuberkulózy v Libavé

Ministerstvo zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Internetem se šíří falešné dokumenty o výskytu tuberkulózy v Libavé na Olomoucku, kde se cvičí ukrajinští vojáci. Upozornili na to na twitteru hygienici.

"Do některých e-mailových schránek v těchto dnech chodí zpráva z e-mailové adresy imitující ministerstvo zdravotnictví. Obsahuje podvržené dokumenty oznamující namátkové kontroly škol za účelem kontroly na TBC a vyhrožující postihy. Nic takového nechystáme a jedná se o lež," uvedla na sociálních sítích Hygienická služba ČR.

Dokument je opatřen dnešním datem a připomíná protiepidemická opatření, která ministerstvo zdravotnictví vydávalo v době pandemie covidu. První stránka dopisu pak vypadá jako odpověď hlavní hygieničky ředitelce školy v Libavé a zmiňuje údajná doporučení proti šíření epidemie a popis příznaků.

Druhá strana je pak označená jako informační dopis a jsou v ní zmíněny například namátkové kontroly ministerstva. Dopis dáe vyzývá školy, aby informovaly učitele a rodiče, že mimořádné vyšetření zaměstnanců školy na TBC nesouvisí s výcvikem vojáků z Ukrajiny v Olomouckém kraji.  

Témata:  Ministerstvo zdravotnictví

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 21:55

Zelenskyj by měl být prezidentem až do konce války, přeje si to většina Ukrajinců

Více než dvě třetiny Ukrajinců, konkrétně 70 procent, je pro, aby byl Volodymyr Zelenskyj prezidentem až do konce války. Ukázal to průzkum Kyjevského mezinárodního ústavu sociologie. Podle šetření ale klesl počet lidí, kteří podporuje prezidentovu politiku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy