Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jaromír Soukup nejspíš zmizí z politiky. Vláda chce zrušit jeho hnutí

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup
Foto: Instagram

Vláda Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) předloží podnět ke zrušení hnutí List Jaromíra Soukupa. Subjekt mediálního podnikatele Soukupa nestihl v zákonné šestiměsíční lhůtě ustanovit potřebné orgány. O podání podnětu dnes rozhodla vláda na základě návrhu ministerstva vnitra.

Vnitro hnutí zaregistrovalo 15. března letošního roku, subjekt ale od té doby neobsadil své orgány. Zástupci hnutí přislíbili orgány hnutí ustavit co nejdříve, to je však podle zákona irelevantní, uvedlo vnitro v návrhu. "Zákon o politických stranách dává vzniknuvším stranám dostatečně dlouhou lhůtu šest měsíců, aby v tomto období byl vznik politického subjektu završen," citovalo ministerstvo z dřívějšího rozhodnutí NSS.

Soukup oznámil vznik hnutí ve své televizi Barrandov v polovině ledna. Má podle něj bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. V březnu pak uvedl, že se nechystá být předsedou hnutí a neplánuje za něj ani kandidovat ve volbách.

Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media Soukup se kolem politiky angažoval už dřív. Pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

Témata:  vláda Jaromír Soukup List Jaromíra Soukupa

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 17:51

Vítězka Zrádců Nicole Šáchová se vdala

Vítězka první řady televizní soutěže Zrádci a stříbrná medailistka z letošního závodu Asia Express Nicole Šáchová prožívá úspěšné období nejen v herních show, ale také v osobním životě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Na povrch vyplývá temná minulost ministra Klempíře. StB údajně udal i vlastní přítelkyni

Minulost současného ministra kultury Oty Klempíře spojená s komunistickou tajnou policií začíná vyplouvat na povrch v mnohem konkrétnějších obrysech. Skutečnost, že nynější šéf rezortu kultury spolupracoval s StB, sice není úplnou novinkou, jelikož se k tomuto životnímu období sám veřejně přiznal již v roce 2019 v pořadu Prostor X, nová zjištění publicistického pořadu Reportéři ČT však odhalují dosud neznámé a velmi kontroverzní detaily jeho tehdejších schůzek s řídícími agenty.