Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jihomoravská policie řešila oznámení o údajné možné manipulaci i další stížnosti

Volby, ilustrační foto
Volby, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Policie v Brně přijala v souvislosti s volbami oznámení, že by v noci údajně mohla nastat manipulace s hlasovacími lístky v několika okrscích. Vyrozuměla proto člověka zodpovědného za organizaci voleb v Brně, který vyzval předsedy komisí, aby přijali vlastní opatření. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Policie podle něj nemusela v pátek, první den voleb, řešit žádné závažné problémy. Zabývala se například stížnostmi na pomluvy, plakáty nebo dlouhé čekání ve volební místnosti. Strážníci v Brně zase hledali seniorku, které ve volební místnosti nedopatřením vzala občanský průkaz jiná žena. Komunální volby a volby do třetiny Senátu se konají od pátku a končí dnes ve 14:00.

První stížnost související s volbami policisté zaznamenali ještě před jejich začátkem. "Mířila na pomluvy dosluhujícího zastupitelstva jedné z obcí na Břeclavsku. Další bylo oznámení o plakátech, které měly poškozovat vedení jedné z brněnských městských částí," uvedl Šváb.

Jako kuriozitu označil stížnost jedné voličky, která musela ve volební místnosti čekat deset minut. "Zabýváme se také zprostředkovaným oznámením, že by údajně v několika okrscích mohlo v noci dojít k manipulaci s hlasovacími lístky. O této skutečnosti jsme také vyrozuměli osobu odpovědnou za organizaci voleb v Brně, která informovala předsedy volebních komisí k přijetí vlastního opatření," dodal Šváb.

Strážníci v Brně se zabývali případem, kdy jednaosmdesátiletá žena ve Slatině nedopatřením odnesla domů svůj i cizí občanský průkaz. Strážníci našli bydliště třiasedmdesátileté ženy, které průkaz patřil.

Témata:  volby Jihomoravský kraj Brno

Související

Aktuálně se děje

17. října 2025 9:39

Policie prozradila nové detaily ke střelbě ve Smržovce. Naznačila, co se stalo

Policie od čtvrtečního odpoledne vyšetřuje tragickou střelbu ve Smržovce na Jablonecku, po které zůstali na místě dva mrtví lidé a jeden těžce zraněný člověk. Strážci zákona již naznačili, kdo by měl být pachatelem hrůzného činu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy