Policie podle něj nemusela v pátek, první den voleb, řešit žádné závažné problémy. Zabývala se například stížnostmi na pomluvy, plakáty nebo dlouhé čekání ve volební místnosti. Strážníci v Brně zase hledali seniorku, které ve volební místnosti nedopatřením vzala občanský průkaz jiná žena. Komunální volby a volby do třetiny Senátu se konají od pátku a končí dnes ve 14:00.

První stížnost související s volbami policisté zaznamenali ještě před jejich začátkem. "Mířila na pomluvy dosluhujícího zastupitelstva jedné z obcí na Břeclavsku. Další bylo oznámení o plakátech, které měly poškozovat vedení jedné z brněnských městských částí," uvedl Šváb.

Jako kuriozitu označil stížnost jedné voličky, která musela ve volební místnosti čekat deset minut. "Zabýváme se také zprostředkovaným oznámením, že by údajně v několika okrscích mohlo v noci dojít k manipulaci s hlasovacími lístky. O této skutečnosti jsme také vyrozuměli osobu odpovědnou za organizaci voleb v Brně, která informovala předsedy volebních komisí k přijetí vlastního opatření," dodal Šváb.

Strážníci v Brně se zabývali případem, kdy jednaosmdesátiletá žena ve Slatině nedopatřením odnesla domů svůj i cizí občanský průkaz. Strážníci našli bydliště třiasedmdesátileté ženy, které průkaz patřil.

reklama