reklama

Upozornila na to Česká televize, zahájení řízení ČTK potvrdila mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.

"Vedeme tak už dvě řízení. První z nich, které dosud neskončilo, se týkalo nepovoleného odběru povrchových vod a akumulace vod bez povolení. Zahájené řízení se týká pouze nepovoleného odběru povrchových vod, na akumulaci mezitím firma získala povolení," uvedla Nastoupilová.

Firmy propojené s kancléřem Mynářem v Osvětimanech mají potíže s více úřady. Firma Clever Management letos nevrátila ve stanovené lhůtě dotaci téměř šest milionů korun na dostavbu penzionu, který v Osvětimanech Mynář provozuje. Dotaci firma podle zjištění dotačního úřadu získala neoprávněně.

V dubnu letošního roku upoutal Mynář pozornost médií i veřejnosti, když za nouzového stavu uspořádal ve své restauraci zabijačku. O případné sankci rozhoduje Krajská hygienická stanice. Kromě toho dostal Mynář pokutu 1300 korun od Státní veterinární správy za neregistrování prasete.

Pokutu dostala už i společnost O.L.G.A., a to od Inspekce životního prostředí loni v červenci. Za vypouštění odpadních vod z hospody Na Srubu do potoka musela zaplatit 40.000 korun. Podle týdeníku Respekt navíc Mynář už dříve platil pokutu za rybník v Osvětimanech postavený bez povolení.

reklama