Vratislav Mynář

Vratislav Mynář

Mynářova firma podala podle serveru kasační stížnost v případu dotace

Svět

Firma Clever Management končícího hradního kancléře Vratislava Mynáře podala kasační stížnost proti rozsudku, podle kterého by měla firma vrátit evropskou dotaci na penzion v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Věc tak nyní bude řešit Nejvyšší správní soud, napsal dnes večer web Seznam Zprávy.

Vratislav Mynář

Úředníci snížili Mynářově firmě pokutu za nelegální odběr vody

Domov

Ministerstvo životního prostředí snížilo pokutu, kterou má za nelegální odběr vody pro zasněžování sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku zaplatit společnost hradního kancléře Vratislava Mynáře. Místo 57.600 korun má firma O.L.G.A. zaplatit podle lednového rozhodnutí resortu 38.400 Kč, informuje server iROZHLAS.cz. Již dříve Mynářova firma dostala za podobný delikt pokutu 300.000 Kč.

Vratislav Mynář

Domov

Mynář tvrdí, že jeho hospodu někdo zapálil kvůli nenávisti médií

Nedávný požár restaurace v Osvětimanech na Uherskohradišťsku nebyla náhoda ani nehoda, oheň v dřevěné budově někdo založil úmyslně. V dnešním prohlášení a videu na hradním webu to prohlásil vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář, jehož firma hospodu Na Srubu vlastní.

Vratislav Mynář

Mynář letěl do Dauhá pozvat katarského emíra do ČR, uvedl Radiožurnál

Domov

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář minulý týden navštívil Katar, aby pozval katarského emíra na návštěvu České republiky. Informaci Radiožurnálu dnes na svém webu potvrdila Kancelář prezidenta republiky. Mynář podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka jednal s vedoucím kanceláře emíra.

V Osvětimanech hořela Mynářova hospoda Na srubu

Škoda po požáru Mynářovy hospody hospody Na Srubu je asi 20 milionů

Domov

Škoda po úterním požáru hospody Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, je po upřesnění zhruba 20 milionů korun. Nadále jde ale o předběžný údaj, řekla dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Vratislav Mynář

Domov

Hrad by měl mít v rozpočtu 420 milionů, asi o tři miliony méně než loni

Kancelář prezidenta republiky by měla mít v letošním rozpočtu na výdaje 420,1 milionu korun. To je proti rozpočtu schválenému na loňský rok o 2,7 milionu korun méně. Důvodem je úbytek peněz z evropských fondů určených na financování projektů v lánské oboře. Návrh rozpočtu Hradu dnes doporučil schválit sněmovní rozpočtový výbor.

Vratislav Mynář

Hrad zveřejnil platy úředníků, Mynář bral loni 1,89 mil. Kč čistého

Domov

Prezidentská kancelář dnes zveřejnila na webu roční platy a odměny svých vedoucích zaměstnanců. Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl loni čistý plat přes 1,39 milionu korun a k tomu získal odměny téměř 494.000 korun. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček k platu 744.000 korun čistého dostal za minulý rok odměny 170.200 korun.

Vratislav Mynář

Firma kancléře Mynáře dostala další pokutu za neoprávněné čerpání vody

Domov

Společnosti O.L.G.A., v níž je společníkem hradní kancléř Vratislav Mynář, uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) další pokutu za neoprávněné čerpání vody. Firma ji využívala k zasněžování sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. K předchozí pokutě 300.000 korun tak společnost musí zaplatit ještě dalších více než 38.000 korun.

Vratislav Mynář

Mynář přišel vypovídat, neposkytnutí pomoci Zemanovi označil za hloupost

Domov

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář dnes na policii podával 2,5 hodiny vysvětlení k okolnostem hospitalizace prezidenta Miloše Zemana. Podezření na neposkytnutí pomoci označil při svém příchodu za hloupost. Novinářům řekl, že všichni z prezidentova okolí i jeho ošetřující lékař Zemana pravidelně přesvědčovali, aby svolil s převozem do nemocnice. Zeman byl převezen z lánského zámku do Ústřední vojenské nemocnice 10. října, v pondělí se z akutního lůžka přesune na běžné.

Vratislav Mynář

Policie začala vyslýchat lidi z Hradu, zítra vypovídá Mynář

Domov

Policie v úterý zahájila výslechy zaměstnanců Pražského hradu. Prověřuje, jestli se před hospitalizací prezidenta Miloše Zemana někdo nedopustil trestného činu neposkytnutí pomoci. V úterý byl vypovídat šéf ochranky prezidenta Martin Baláž, dnes je na řadě hradní protokolář Vladimír Kruliš a ve čtvrtek čeká výslech kancléře Vratislava Mynáře.

Miloš Zeman na záběrech z nemocnice

Domov

Mynář zveřejnil video se Zemanem. Situaci přirovnal k Havlovi

Prezident Miloš Zeman pověřil kancléře Vratislava Mynáře ještě před svou hospitalizací, aby připravil podpisovou listinu svolávací zasedání nové Sněmovny. Mynář to dnes řekl na tiskovém prohlášení na Pražském hradě, otázky novinářů nebyly umožněny. Prezident podle něj zároveň rozhodl o přítomnosti předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) při podpisu listiny a uložil kancléři vše připravit.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Fiala: Mynářem zveřejněné informace nic nemění na situaci a dalším postupu

Domov

Zveřejněné informace prezidentovy kanceláře podle předsedy ODS Petra Fialy nic nemění na situaci a dalším postupu. Do 8. listopadu nejsou žádné aktivní kroky prezidenta Miloše Zemana nezbytné, pro případnou aktivaci článku 66 bude rozhodující zpráva nemocnice na začátku listopadu, uvedl v dnešním vyjádření pro ČTK.

Andrej Babiš

Babiš: Mynář mě informoval o schůzi Sněmovny, o Vondráčkovi nepadlo ani slovo

Domov

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář informoval 13. října premiéra Andreje Babiše (ANO), že schůze Poslanecké sněmovny bude pravděpodobně svolána prezidentem Milošem Zemanem na 8. listopadu. Babiš to dnes uvedl na dotaz ČTK. O návštěvě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta hospitalizovaného v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) nepadlo ani slovo, doplnil.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy