reklama

V úterý hasiči uvedli, že škoda je předběžně vyčíslena na 15 milionů korun. Příčina vzniku rozsáhlého požáru, který dřevěnou budovu z podstatné části zničil, nadále není známá.

Zjišťování příčiny potrvá podle mluvčí delší dobu. "Včera (v úterý) se odebíraly vzorky na expertizy, musí projít zkoumáním. Závěr bude otázkou několika týdnů," řekla Javoříková.

Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Na místo byl v úterý povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, také specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Frýdku-Místku. Podle policejní mluvčí Mileny Šabatové vyšetřovatelé pracují s možnostmi, že požár vznikl z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.

Požár likvidovalo osm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Nikdo při něm podle Javoříkové neutrpěl zranění.

Oznámení o požáru přijali hasiči v úterý krátce po 02:30. V době jejich příjezdu hořela celá střecha objektu. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině. Následně měřili teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření.