reklama

"Hlášení o požáru jsme přijali v 02:31 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Uherské Hradiště a jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obcí Osvětimany, Buchlovice a Boršice. V rámci mezikrajské výpomoci u požáru zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Syrovín a Žeravice," uvedli hasiči na facebooku.

"V době našeho příjezdu k požáru hořela celá střecha objektu. Na místo se dostavil správce budovy. Hasební práce jsme prováděli v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Odběrní místo vody k hašení bylo zřízeno u hasičské zbrojnice a ve středu obce Osvětimany. Na místo požáru se dostavil řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje územní odbor Uherské Hradiště. Lokalizace požáru byla nahlášena v 03:31 hodin. Po lokalizaci jsme prováděli měření teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření.
Příčina požáru a výše škody budou určeny během šetření v dopoledních hodinách," dodali.

Požár likvidovalo sedm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Nikdo při něm neutrpěl zranění, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.