Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Karlovarský kraj postihl v úterý ráno výpadek dodávek elektřiny

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Značnou část Karlovarského kraje postihl v úterý ráno výpadek dodávek elektřiny. Příčinou byla porucha na rozvodně, odstraněním závady se zabývali techničtí pracovníci dodavatelů energií. V permanenci byly také složky integrovaného záchranného systému, především hasiči.

Na problémy upozornil své občany například dvaadvacetitisícový Sokolov. "Na území Karlovarského kraje došlo k velkému výpadku elektřiny. Příčina se v současné chvíli řeší. Vedení Sokolova je v kontaktu také se složkami IZS," uvedlo město v 9 hodin na facebooku s tím, že o dalším vývoji situace bude informovat.

"K výpadku elektřiny nemáme bližší informace. Výpadek se týká i okolních měst a obcí," sdělili představitelé nedaleké Rotavy. Podle webu bezstavy.cz pracovali technici společnosti ČEZ Distribuce na zjištění a odstranění příčiny výpadku. Problém představovala porucha na rozvodně Vítkov u Sokolova.

Témata:  elektřina Karlovarský kraj energetika

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy