Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kde vzít na důchody? Trikolóra přišla s neobvyklým návrhem

Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
Foto: Facebook

Hnutí Trikolóra připravilo novelu zákona, podle které by zaměstnanci mohli přispívat na důchody svým blízkým jedním procentem z hrubé mzdy. Tyto peníze by se jim odečetly z daní. Zástupci hnutí návrh představili na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně.

Podle garanta hnutí pro oblast práce a sociálních věcí a předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krásy by se jednalo o dobrovolné rozhodnutí, zda daně ze mzdy lidé zaplatí státu, nebo je uvolní jako příspěvek na důchod blízkým osobám, například rodičům či prarodičům.

NÁVRHUJEME ZVÝŠENÍ DŮCHODŮ A SNÍŽENÍ DANÍ. Každý občan bude mít možnost podpořit své osoby blízké (rodiče, prarodiče) pobírající starobní nebo invalidní důchod. Jednoduše 1 % hrubé mzdy půjde přímo na jejich účet. O 1 % se sníží jejich daň, nikoli však jejich čistý příjem. pic.twitter.com/01qlYJ3rbh

— Trikolóra (@volimtrikoloru) February 12, 2020

Trikolóra chce návrh zákona, kterým se mění zákon o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, předložit na nejbližším jednání Sněmovny.

Podle ekonomky a poradkyně Trikolóry Markéty Šichtařové by výdaje na navrhované opatření ze státního rozpočtu a ostatních veřejných rozpočtů nepřesáhly tři miliardy korun ročně.

"Náš návrh také pomáhá matkám, které mají v průměru nižší důchody, protože vychovávaly děti a nepřispívaly tolik do systému. Jejich děti jim to mohou na stáří díky našemu návrhu vrátit," uvedl předseda hnutí Václav Klaus mladší.

Témata:  důchody Markéta Šichtařová Václav Klaus ml. Trikolóra - hnutí občanů

Aktuálně se děje

23. června 2024 17:52

Rusko: USA nesou odpovědnost za raketový útok na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy