Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kdy otevřou lyžarské areály? Vláda dnes nerozhodla

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Vláda dnes nerozhodla, od kdy budou moci být v provozu lyžařská střediska. Současná epidemická situace zatím neumožňuje toto rozhodnutí přijmout, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba za ANO) dodal, že zatím nebude zveřejněn ani manuál pro provoz zimních středisek.

Blatný v pátek řekl, že skiareály by se v České republice měly otevřít od 18. prosince. "Tento svůj návrh jsem stáhl z jednání vlády, proto o něm zatím jednáno nebylo," uvedl dnes.

Pravidla pro provoz zimních středisek jsou podle Havlíčka připravena, konzultují se s provozovateli areálů. Zveřejněn bude ale až bude jasné, od kdy budou moci lyžařská střediska fungovat. Podmínky budou podle něj představeny s předstihem.

V Evropě se v posledních týdnech o provozu skiareálů bouřlivě diskutuje. Italský premiér Giuseppe Conte minulý týden oznámil, že v Itálii zůstanou lyžařské sjezdovky zavřené do 7. ledna. Záměr nechat lyžařská střediska přes vánoční svátky mimo provoz podporovala také Francie. Naopak Rakousko chce sjezdovky otevřít od 24. prosince. Prakticky budou dostupné ale jen místním. Lyžaři z rizikových zemí budou totiž po vstupu do země muset podstoupit desetidenní karanténu. Lyžování bude možné dále například v Polsku.

Témata:  vláda ČR lyžování Jan Blatný

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 10:44

MS ve fotbale a konec. Patrik Schick oznámil, že nebude pokračovat v reprezentaci

České zápasy na mistrovství světa byly těmi posledními, které náš nejlepší útočník Patrik Schick odehrál v dresu národního týmu. Schick ve čtvrtek oznámil, že jeho reprezentační kariéra již nebude pokračovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Zásilkovna představila novinku. V praxi ji uvede od července

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.