"Během noci a dnes dopoledne k nám byli převezeni z anesteziologicko resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov další dva pacienti s onemocněním COVID-19, jejichž stav se zhoršil natolik, že museli být převezeni k nám a napojeni na plicní ventilátor. Jedná se o muže, jeden je ročník 1965, pacient z noci, a druhý ročník 1959, pacient z dnešního dopoledne," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Podle ČT je jedním z nich zubař z Uničova na Olomoucku. Že jde o stomatologa nakaženého koronavirem z uzavřené oblasti, ČTK potvrdil i zdroj, který nechce být jmenován. Podle ČT zubař 13. března ještě ordinoval, později měl dechové potíže a záchranná služba ho v pátek převezla do prostějovské nemocnice. Ordinace kontaktuje pacienty, v zahraničí zubař nebyl.

Aktuálně má tak nemocnice na anesteziologicko resuscitační klinice tři pacienty s onemocněním COVID-19. V polovině týdne přijala devětapadesátiletého muže. Všichni jsou napojeni na plicní ventilaci a jejich stav je podle mluvčí velmi vážný.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně je hlavní nemocnicí pro moravské pacienty, kteří budou kvůli nákaze koronavirem v těžkém stavu. Nemocnice na to má vyčleněno 30 lůžek s plicním ventilátorem. Na jižní Moravě bylo k dnešnímu ránu stále 59 případů nákazy koronavirem, stejně jako v pátek večer.