Podle ministra se číslo pozitivních případů v průběhu dne stále mění. "Na druhou stranu zatím skutečně počet pacientů, kteří jsou ve vážném stavu nebo kritickém stavu je zcela minimální. Stále je to pouze jeden pacient, který je hospitalizován v Nemocnici na Bulovce, který je na jednotce intenzivní péče," řekl Vojtěch. Dodal, že žádný pacient se zatím neuzdravil. "V tuto chvíli nemáme žádného pacienta, který by byl negativní na základě kontrolních testů, které se provádí," uvedl.

Podle aktualizovaných údajů k 17:30 na webu ministerstva, které stále uvádějí 177 případů nákazy, bylo nejvíce infikovaných v Praze, následovaly Středočeský, Olomoucký, Ústecký a Zlínský kraj. Potvrzené případy onemocnění COVID-19 mají i ostatní kraje.

V Olomouckém kraji onemocněl koronavirem lékař, který se před týdnem vrátil z Řecka. Do karantény musí jeho pacienti i personál. V Břeclavi jde o lékaře původem ze Slovenska, který na Slovensku trvale žije a do Břeclavi dojíždí do práce. Otestovat se nechal v pátek ve Fakultní nemocnici Brno a odjel domů do Bratislavy, kde je v domácí izolaci.

Počet nakažených v Česku začal výrazněji stoupat v úterý, kdy přibylo 25 nových případů nákazy koronavirem, za středu se počet zvýšil o 31 nakažených a ve čtvrtek o 22, v pátek o 25.

Kvůli koronaviru vláda vyhlásila ve čtvrtek nouzový stav, zrušeny byly kulturní i sportovní akce, od dnešního dne jsou zavřené obchody a restaurace. Některé podniky nabízejí možnost rozvážení jídla. Obchodů s potravinami, lékáren, drogerií, benzinových pump a dalších výjimek se uzavření netýká.

Od pondělí bude až na výjimky zakázán vstup do Česka všem cizincům a Čechům cestovat kamkoli do zahraničí.