reklama

"Měl teplotu, proto jsme jej ošetřili a směřujeme do českobudějovické nemocnice. Tam se rozhodne, jaký bude další postup," řekla ČTK mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Na kontrolních stanovištích dostávají cestující informační letáky, některým hasiči měří teplotu. Nařízení kontrol hranic začalo platit dnes od 7:00. Týká se deseti frekventovaných přechodů, po nichž by lidé mohli přijet do republiky především z Itálie, která je nejvíce zasaženou zemí koronavirem v Evropě.

Hygienici dosud v Jihočeském kraji nařídili preventivní dvoutýdenní domácí karanténu dvěma stovkám lidí. Vrátili se ze zahraničí, z míst s nemocí COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. Hygienici v Jihočeském kraji od začátku února testovali 37 lidí na koronavirus. Ve všech případech byl výsledek negativní.

V Česku je zatím 32 potvrzených případů nákazy. Koronavirus se šíří od loňského prosince z Číny. Na světě je zhruba 100.000 nemocných, asi 3000 lidí zemřelo. Případy onemocnění se už objevily v desítkách zemí.

Loading...

1 komentář (Poslední 09.03. 14:27) Napište svůj názor

reklama