reklama

Dopoledne nemocnice informovala o smrti ženy narozené v roce 1928, odpoledne podle mluvčí v nemocnici zemřela žena narozená v roce 1924.

"Bezprostřední příčinou jejího úmrtí nebyla nákaza covid-19, byť ji vyšetření u ní potvrdilo. Jednalo se o vážně nemocnou pacientku. Bezprostřední příčinou úmrtí byla ischemická choroba srdeční," uvedla mluvčí shodně ke smrti obou seniorek. V Michli se podle dřívějších informací nakazilo deset seniorů, čtyři z nich zemřeli v minulých dnech.

Nemocnice aktuálně pečuje o 18 pacientů s nemocí covid-19, umístěni jsou na různých klinikách. Šest z nich je ve vážném stavu, řekla ČTK Heřmánková.

Nákaza se v metropoli objevila v domovech pro seniory v Michli a na Chodově, dále na klinice geriatrie a následné péče Thomayerovy nemocnice a v Nemocnici Sv. Alžběty Na Slupi, která funguje primárně jako léčebna dlouhodobě nemocných. Celkem bylo podle informací hygienické stanice ze čtvrtka v metropoli v izolaci v daném zařízení nebo v nemocnici 95 seniorů buď s již potvrzenou diagnózou, nebo s příznaky. Dalších 67 bylo v karanténě. Z personálu bylo v izolaci doma 24 lidí a dva byli hospitalizováni.

reklama