Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kulhánek: Skotská asociace by se měla omluvit, případně distancovat od poradce

Jakub Kulhánek
Jakub Kulhánek
Foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) požádal britského velvyslance v ČR Nicka Archera, aby tlumočil Skotské fotbalové asociaci žádost o omluvu, případně o distancování od poradce pro rovnoprávnost a diverzitu Marvina Bartleyho. Čechy označil za "zkažené ovoce".

Kulhánek si Archera předvolal, aby s ním jednal o urážkách českých dětí v médiích a na internetu v souvislosti se čtvrtečním fotbalovým utkáním Sparty Praha s Glasgow Rangers.

Zápasu na stadionu Sparty mohli ve čtvrtek přihlížet jen dětští diváci s doprovodem a opakovaně bučeli na hráče tmavé pleti Glena Kamaru. Britská média, trenér Rangers i Kamarův právník chování diváků odsoudili.

"Informoval jsem dnes pana velvyslance o velkém rozhořčení, které napříč celou českou společností vyvolalo toto skandální přirovnání ze strany činovníka Skotské fotbalové asociace," řekl Kulhánek. Sportovní utkání podle něj přináší různé emoce, nesmí ale přerůst do "xenofobních urážek mířených na nezletilé děti."

Témata:  Skotsko Jakub Kulhánek

Související

Aktuálně se děje

7. října 2025 15:30

Česko "trpí" kvůli Trumpovým clům. Souběžně ale zažívá boom

Česká průmyslová výroba zaznamenala letos v srpnu nečekaný propad, čítající meziročně 1,3 procenta. Jde o první letošní pokles průmyslové výroby v meziročním vyjádření. Důvodem je odeznívání efektu předzásobování amerických firem a domácností v souvislosti s mimořádně vysokými cly, která tamní administrativa prezidenta Donalda Trumpa letos postupně zavedla. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy