Lesy ČR od lidí z postižené oblasti dosud přijaly 616 žádostí. Z nich se 443 týkalo finančního daru, 48 kulatiny na krovy a 125 palivového dřeva. Od září podniku přibývaly hlavně žádosti o palivové dřevo. Lidé mohou žádat o dar 100.000 korun nebo až o 50 metrů krychlových dřeva na krov nebo o 20 metrů krychlových palivového dřeva.

Kvůli nesplnění podmínek však podnik musel z 616 přijatých žádostí 139 zamítnout. Poskytnutí pomoci je totiž podmíněno tím, že dům je určený k trvalému bydlení a je třeba jej kvůli následkům tornáda zdemolovat nebo na něm vyměnit střechu.

Došlé žádosti podnik podle mluvčí vyřizuje ihned po přijetí, následně s žadatelem pracovníci LČR řeší případné dodání doplňujících podkladů. Žádosti podané až na konci roku podnik vyřídí a naplní v roce 2022. Program pomoci podnik vyhlásil druhý den po tornádu. Nejvíce žádostí přišlo v prvních dnech.

Bouře s kroupami a tornádem se přehnala Hodonínskem a Břeclavskem 24. června. Vyžádala si šest životů a poničila kolem 1200 domů, z nichž asi 200 muselo k zemi. Zničené zůstaly například i školy, sportoviště, auta a zeleň. Škody jsou v miliardách korun.