Promluvil také zpěvák Daniel Landa, který přijel se skupinou motorkářů. Ptal se účastníků shromáždění, kdo je připraven bránit ústavu, svou svobodu a práva. Vláda podle něj už nemá lidem "šlapat na krk".

V úvodu shromáždění hovořil bývalý poslanec ČSSD a nynější kandidát TSS Zdeněk Koudelka. "Covidistickou propagandu" stavěl v projevu na roveň komunistické a nacistické propagandy, kritizoval také testování dětí ve školách a množství vakcín, které Česko nakoupilo a které podle podle Koudelky není přiměřené počtu obyvatel.

"Nakonec budeme očkovat i psy a kočky," řekl v projevu lékař Miroslav Havrda. Lidem v době pandemie doporučil zachovat si rozum, chodit na čerstvý vzduch, zajistit si přísun vitamínů a stopových prvků a v případě potíží vyhledat profesionální pomoc. Testování ve školách vzhledem k nízkým záchytům covid pozitivních dětí označil Havrda za směšnou záležitost za stovky milionů korun.

Na začátku demonstrace se odehrál fyzický konflikt mezi účastníkem shromáždění a dalším mužem, který skončil zakrvácený na zemi. Incident hned na místě začala řešit policie.

Podobný okruh pořadatelů svolal v březnu v Brně shromáždění, které tehdy rozpustil tajemník městské části Brno-střed Petr Štika. Při následném pochodu zasahovali těžkooděnci. Krajský soud v Brně později rozhodl, že rozpuštění demonstrace bylo nezákonné. Městská část Brno-střed podala proti rozsudku kasační stížnost.