Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lipavský hovořil s polským protějškem, Česko podporuje prošetření výbuchu

Jan Lipavský
Jan Lipavský
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) dnes mluvil se šéfem polské diplomacie Zbigniewem Rauem. Česko podporuje Polsko v prošetření výbuchu, země budou spolupracovat na posilování bezpečnosti Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedl Lipavský na twitteru.

V polském městě Przewodów u hranic s Ukrajinou se v úterý odpoledne ozvala exploze, při které podle polských úřadů zahynuli dva lidé. Polské ministerstvo zahraničí později uvedlo, že tam spadla raketa vyrobená v Rusku. Tři nejmenovaní američtí činitelé podle agentury AP později tvrdili, že podle předběžných zjištění zřejmě vypálily raketu ukrajinské ozbrojené síly ve snaze zastavit přilétající ruskou střelu.

"Právě jsem mluvil s polským protějškem Zbigniewem Rauem. Vyjádřil jsem upřímnou soustrast rodinám obětí, které zemřely v důsledku raketového útoku," uvedl Lipavský. "Česko plně podporuje Polsko v prošetření celé záležitosti a bude nadále spolupracovat na posilování bezpečnosti EU a NATO," dodal šéf české diplomacie, který je na návštěvě Londýna.

Témata:  Jan Lipavský Polsko

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2026 15:47

Bude to opravdu tak? Čeští řidiči se mají dočkat zlevnění pohonných hmot

Nafta zítra zlevní průměrně celorepublikově oproti dnešku o zhruba 3 Kč/l, což je poměrně výrazná redukce. Vláda totiž právě stanovila nové maximální povolené ceny. Strop na benzínu pro zítřek zhruba odpovídá dnešním cenám, takže čerpadláři si zlevnění nafty nebudou kompenzovat zdražením benzínu.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Jarní kolo potravinové sbírky se blíží. Pomoci můžete i vy

Jarní kolo Sbírky potravin se po celém Česku letos uskuteční v sobotu 25. dubna. Největší celonárodní materiální sbírku na pomoc lidem v nouzi navíc symbolicky „vykopne“ fotbalový klub SK Slavia Praha. Pomůže tak rozšířit povědomí o sbírce mezi širokou veřejnost. V den konání sbírky se do akce zapojí více než 3 500 obchodů po celé republice. Veřejnost bude letos moct posílat pomoc také online, a to od 21. dubna do 5. května.