Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Macinka s Turkem vyrazili na návštěvu za Zemanem

Petr Macinka, Filip Turek a Miloš Zeman
Petr Macinka, Filip Turek a Miloš Zeman
Foto: Facebook Miloš Zeman

Bývalého prezidenta Miloše Zemana v sobotu dopoledne navštívili v jeho domě v Lánech ministr zahraničí Petr Macinka a vládní zmocněnec pro Green Deal Filip Turek. 

Předmětem jejich společné debaty byly priority současného kabinetu, podoba státního rozpočtu i budování vztahů se sousedními státy. Exprezident o tomto setkání informoval prostřednictvím příspěvku na sociální síti Facebook.

„V Lánech jsem se dnes setkal s místopředsedou vlády a ministrem zahraničí Petrem Macinkou a poslancem a vládním zmocněncem pro klimatickou politiku a Green Deal Filipem Turkem. Mluvili jsme o prioritách vlády i aktuálním návrhu státního rozpočtu,“ napsal Zeman.

Miloš Zeman ve svém vyjádření ocenil snahu o proměnu české zahraniční služby i důraz na obhajobu národních zájmů. Podle jeho slov je správné, že se ministerstvo zahraničí opětovně zaměřuje na udržování kvalitních vazeb se sousedy.

„Podporuji změny, které by měly ozdravit českou zahraniční službu. Jsem rád, že mezi hlavní cíle ministerstva zahraničí opět patří dobré vztahy se sousedními zeměmi a sebevědomá obhajoba českých národních zájmů,“ uvedl na Facebooku.

Tato vyjádření pravděpodobně souvisejí s aktuální personální politikou v oblasti diplomacie nebo s častými kontakty se slovenskou stranou.

Návštěva představitelů Motoristů u Miloše Zemana se uskutečnila v předvečer ohlášené demonstrace, která má vyjádřit podporu současnému prezidentovi Petru Pavlovi.

Témata:  Petr Macinka Filip Turek Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

30. ledna 2026 14:55

Vůbec o tom neví. Bára Poláková prozradila, jak snáší těhotenství

Babyboom v českém šoubyznyse byl tématem i během ledna, kdy těhotenství oznámila Bára Poláková. Sympatická herečka a zpěvačka již dříve poděkovala lidem za gratulace, ale až nyní se poprvé zmínila o průběhu těhotenství. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy