Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry v Česku

Požár, ilustrační fotografie.
Požár, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Meteorologové dnes opět rozšířili výstrahu na vysoké nebezpečí požárů. Nově se týká území na jihu Čech, v Pardubickém a Olomouckém kraji, na Vysočině či jižní Moravě. Vyplývá to z výstražného systému Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Výstraha na vysoké nebezpečí požárů aktuálně platí pro Prahu, Karlovarský a Ústecký kraj a také Vysočinu a pro části Plzeňského, Středočeského, Jihočeského, Pardubického, Olomouckého a Jihomoravského kraje. Pro zbytek území platí o nižší "žluté" varování.

Oheň se v důsledku dlouhotrvajícího sucha může rychle rozšířit, způsobit velké škody a ohrozit lidské životy, uvedli meteorologové. Lidé by proto v lesích a jinde v přírodě neměli rozdělávat oheň. Doporučeno je řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Mělo by se také dbát na úsporné hospodaření s vodou.

K nejhoršímu lesnímu požáru v historii České republiky došlo minulý rok v létě v oblasti Národního parku České Švýcarsko v Ústeckém kraji. Policie na jaře oznámila objasnění případu, zadrženému hrozí v případě prokázání viny až 15 let za mřížemi.

Témata:  požáry ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

17. března 2026 16:53

To ani Patrik Hezucký nevěděl. Je to škoda, říká kolegyně z rádia

Budou to brzy čtyři měsíce, co se Česko rozloučilo s moderátorem Patrikem Hezuckým. Nejvíce pocítila ztrátu rodina, ale vyrovnat se s jeho odchodem museli i kolegové z Evropy 2. A zdaleka nejde jen o Leoše Mareše jako nejbližšího spolupracovníka. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy