Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové už v úterý prodloužili platnou výstrahu před požáry

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: HZS Zlínského kraje

Meteorologové už v úterý prodloužili platnou výstrahu před nebezpečím požárů na většině území České republiky. Alespoň v některých regionech zůstane v platnosti až do víkendu, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Vzhledem k delšímu období bez deště a čerstvému větru místy s nárazy 55 až 70 kilometrů za hodinu hrozí od úterý 14. do pátku 17. května zvýšené riziko vzniku a šíření požárů," uvedl ústav na sociální síti X.

Meteorologové dodali, že do čtvrtka platí výstraha pro většinu území Čech a západ Moravy. V pátek už se bude týkat jen severovýchodní poloviny Čech. 

Lidé by neměli rozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně, řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány, a dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Témata:  požáry ČHMÚ

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy