Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové už v úterý prodloužili platnou výstrahu před požáry

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: HZS Zlínského kraje

Meteorologové už v úterý prodloužili platnou výstrahu před nebezpečím požárů na většině území České republiky. Alespoň v některých regionech zůstane v platnosti až do víkendu, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Vzhledem k delšímu období bez deště a čerstvému větru místy s nárazy 55 až 70 kilometrů za hodinu hrozí od úterý 14. do pátku 17. května zvýšené riziko vzniku a šíření požárů," uvedl ústav na sociální síti X.

Meteorologové dodali, že do čtvrtka platí výstraha pro většinu území Čech a západ Moravy. V pátek už se bude týkat jen severovýchodní poloviny Čech. 

Lidé by neměli rozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně, řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány, a dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Témata:  požáry ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

9:29

Prezident Pavel se vyjádřil k dronům v Polsku. Nejsme v bezpečí, konstatoval

Incident s nepřátelskými drony v Polsku podle prezidenta Petra Pavla potvrzuje, že ani Česko není v bezpečí. Varšava kvůli události, která se stala v noci na středu, zažádala o aktivaci článku 4 Severoatlantické smlouvy. NATO žádosti vyhovělo. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy