Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ministerstvo vypsalo výběrové řízení na hlavního hygienika

Ministerstvo zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na místo hlavního hygienika, který je zároveň náměstkem ministra zdravotnictví.

Oznámení vyvěsilo na webu. Nynější hlavní hygienička Pavla Svrčinová je pověřena vykonáváním funkce od poloviny března, podle služebního zákona bylo nutné výběrové řízení vyhlásit. Svrčinová se do něj může přihlásit.

Pozice hlavního hygienika je služebním místem, a proto je nutné výběrové řízení vypsat, řekla ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Zájemci o tuto pozici se mohou hlásit do 2. července.

Svrčinová, která předtím působila jako ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, pracovala také při Evropské komisi nebo na ostravské univerzitě, nahradila v polovině března Jarmilu Rážovou. Tu na návrh ministerstva zdravotnictví odvolala vláda, tehdejší ministr Jan Blatný (za ANO) důvody nekomentoval.

Témata:  Ministerstvo zdravotnictví hygienici

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 5:00

Počasí: Meteorologové upřesnili předpověď na víkend, teploty mohou překročit čtyřicítku už v sobotu

Českou republiku čeká víkend s nádechem absolutního extrému. O nadcházející vlně veder toho bylo napsáno již mnoho, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) však nyní vydal upřesňující předpověď a oficiální výstrahy, které situaci shrnují. Podle dostupných dat je zřejmé, že nás čekají dny, které mohou přepsat meteorologické mapy a historické tabulky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy