reklama

Za pondělí přibylo ve statistikách 195 prokázaných případů nákazy novým koronavirem. Dalších 145 zatím přibylo dnes. Celkový přírůstek za dnešek, který ministerstvo zveřejní ve středu ráno, by tak mohl opět přesáhnout 200, jak tomu bylo ve čtyřech pracovních dnech předchozího týdne.

Od začátku epidemie se v Česku nakazilo 15.684 lidí, z nichž se téměř tři čtvrtiny uzdravily. V souvislosti s novým koronavirem zemřelo 374 lidí. V současnosti je nemocných covidem-19 je 3944, nejvíc od 19. dubna.

Ministerstvo o tomto víkendu snížilo vykazovaný počet aktuálně nemocných o třetinu na zhruba 3500. V současnosti jich je 3944.

Šéf zdravotnických statistiků Dušek v pondělí uvedl, že ministerstvo zdravotnictví očekává v nejbližších dnech snížení vykazovaného počtu hospitalizovaných lidí nakažených koronavirem. Podle Duška se při auditu lidí léčených kvůli koronaviru ukázalo, že desítky z nich jsou nadále vykazovány jako nakažení covidem-19, přestože už tuto nemoc překonali a v nemocnici zůstávají kvůli jiným chorobám.

Největší nárůst nových případů covidu-19 za uplynulý týden se objevil na Jihlavsku a Prachaticku. Na Jihlavsku bylo za posledních sedm dní zaznamenáno asi 66 případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel a na Prachaticku 51 případů. V Jihlavě se nemoc objevila v Alzheimercentru, kde testy v minulých dnech prokázaly nákazu u 40 klientů a 17 zaměstnanců. Na Prachaticku jsou nakaženi převážně zahraniční pracovníci jedné firmy. Hygienici tam otestují 270 pracovníků, výsledky budou znát koncem týdne.

Na Vysočině musí mít lidé od středy povinně zakrytá ústa a nos ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb. Mimořádné opatření bude platit od dnešní půlnoci do odvolání.

reklama