Blažek uvedl, že vzhledem k předsednictví bylo vhodné, aby byli sladěni se Slovenskou republikou v zásadních tématech a postojích. "Otevřeně jsme probrali základní otázky dnešní doby a paní ministryně mi přislíbila maximální podporu při vedení předsednictví," uvedl Blažek. Půlročního předsednictví se ČR ujme 1. července.

Kolíková následně uvedla, že se věnovali především Ukrajině. "Společně vnímáme velmi vážně důležitost, aby se řádně vyšetřily všechny trestné činy, které se dnes páchají na Ukrajině, je to velmi důležité pro demokracii, demokracii v Evropě, tak jako je důležité, aby Ukrajina tento boj zvítězila," uvedla ministryně. Doplnila, že pokud jde o Ukrajinu, měli oba ministři úplnou shodu. "Vnímáme velmi vážně, že důležité je mít důkazy a důkazy řádně sesbírat," uvedla ministryně. Důležitou roli podle ní v této věci bude mít agentura pro evropskou justiční spolupráci Eurojust.

Kolíková řekla, že hovořili také o jiných tématech, která souvisejí s českým předsednictvím a že český ministr spravedlnosti může ze strany Slovenska počítat s plnou podporou.