Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mladík s nožem podle policie vyhrožoval dětem v Sedlčanech zabitím

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policisté stíhají osmnáctiletého mladíka, který podle nich v Sedlčanech na Příbramsku vyhrožoval zabitím skupině dětí a chtěl po nich peníze. V ruce při tom držel nůž.

Dětem se podařilo utéct, mladíkovi hrozí až deset let vězení, informovala dnes ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Případ se stal koncem května. Mladík podle Schindlové v ruce držel kapesní nůž a pokřikoval na děti, aby mu daly peníze, nebo je zabije.

"Chlapci se zalekli a z místa utekli. Následně věc oznámil jeden rodič dítěte na policii. Nyní obviněnému za zločin loupeže hrozí až desetiletý pobyt za zdmi věznice," dodala mluvčí.

Na Příbramsku nedávno vzbudil pozornost případ, kdy dvanáctiletý chlapec napadl na jedné z příbramských škol nožem spolužáka a způsobil mu zranění na noze. Dítě bylo po ošetření v nemocnici propuštěno do domácí péče.

Témata:  krimi Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

27. července 2026 14:17

Babiš ve videu opět tepal Pavla. Prezidenta vyzval, aby na Hradě šetřil

Premiér Andrej Babiš (ANO) hodlá s koaličními partnery přehlasovat veto prezidenta Petra Pavla, který poslancům vrátil novelu zákona ohledně pravidel rozpočtové odpovědnosti. Babiš zároveň vyzval hlavu státu, aby sama na Pražském hradě šetřila. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Babiš pod tlakem. V Evropě už obnovují regulace cen pohonných hmot

Evropa se kvůli opětovnému zdražování ropy a pohonných hmot vrací k mimořádným zásahům do trhu. Ne vždy jde přímo o stanovení maximální ceny u čerpacích stanic. Některé země zastropovávají maloobchodní ceny nebo marže, jiné snižují spotřební daně či administrativně omezují zdražování. Společným jmenovatelem je snaha zabránit tomu, aby další energetický šok rychle zasáhl domácnosti, dopravu, inflaci a konkurenceschopnost průmyslu.