reklama

"Nejvíce zasaženými oblastmi jsou doposud Ostravsko a Beskydy, včetně jejich podhůří. Na Ostravsku hasiči zasahovali u 126 událostí, v okrese Nový Jičín u 95 událostí a v okrese Frýdek-Místek u 70 událostí," řekl mluvčí.

Během pátečního večera a sobotního dopoledne ve statistikách hasičů přibylo bezmála sedm desítek výjezdů. "Vesměs se jednalo o běžné zásahy spojené s vodou. Nic mimořádného se už v noci nedělo," uvedl mluvčí.

Nejčastěji čerpali hasiči vodu ze vzniklých lagun, sklepů, suterénů, garáží, balkonů či výtahů. Čistili kanály a jiné propustky. Hasiči také odstraňovali několik stromů a monitorovali chování hladin několika řek a potoků. V noci na pátek například museli stavět na čtyřech místech v regionu také ochranné hráze. Použili k tomu více než 300 pytlů s pískem. Dvě hráze se stavěly v Novém Jičíně-Žilině, v Ostravě-Svinově a Šenově u Ostravy.

Podle odhadů pracovníků Povodí Odry by se během dne situace měla dál zklidňovat. Vydatnější srážky se očekávají až ve večerních hodinách. Situace se pak může zhoršit.

reklama