Podle policie se muž den před sebevraždou snažil neúspěšně získat u lékařky posudek umožňující práci na nočních směnách na novém pracovišti.

Mrtvý muž se střelným poraněním byl nalezen před budovou ministerstva v Praze 11. března večer. Následně policisté zjistili, že muž spáchal sebevraždu. Na sociálních sítích se poté objevily spekulace, že se muž zastřelil, protože jeho manželce odmítli dát lékaři na nemoc covid-19 lék ivermektin. Policisté to však tehdy popřeli, zemřelý podle nich ani nebyl ženatý. "Nebyla prokázána žádná souvislost s pandemií covid-19 v ČR," potvrdil i nyní podle serveru policejní vyšetřovatel.

Jediným možným motivem pro sebevraždu byl podle vyšetřovatele asi právě nepříznivý výsledek lékařské prohlídky kvůli práci. "Jako motiv se jeví být domnělá tíživá životní situace v souvislostí s nemožností vykonávat noční směny v jeho zaměstnání – na novém pracovišti, kam byl přemístěn," píše se podle Seznam Zpráv v závěrečné zprávě policie. Muž pracoval v bezpečnostní agentuře. Krátce před smrtí byl přeložen na pracoviště, kde potřeboval zdravotní posudek, aby mohl pracovat na noční směně. Jenže lékařka ho muži vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nevystavila.

Podobný případ se stal letos 31. října, kdy se po poledni zastřelil čtyřiasedmdesátiletý muž před úřadem vlády v Praze. V tomto případě možný motiv sebevraždy policisté zatím nezveřejnili.

Lidem se sebevražednými myšlenkami nebo těm, kteří se kvůli možné sebevraždě obávají třeba o své blízké, může pomoci předejít neštěstí například web www.sebevrazdy.cz. Lidé také mohou zavolat na linku první psychické pomoci 116 123.