Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž, kterého v Ústí nad Labem postřelil policista, v nemocnici zemřel

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Muž, kterého ve středu večer v Ústí nad Labem při zásahu postřelil policista, protože ohrožoval nožem rodinu a poté i přivolané policisty, v nemocnici zemřel. Zásah policisty prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). ČTK to dnes řekl náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl. GIBS podle Anděla prověří, zda bylo použití zbraně adekvátní.

Ozbrojený muž na výzvy policistů nereagoval a zbraň obrátil i proti nim, jeden z nich útočníka postřelil. Událost se podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové udála v ústecké čtvrti Střekov.

"Ve chvíli, kdy policisté dorazili na místo, muž vůbec nereagoval na výzvy k odložení zbraně a s nožem v ruce zaútočil i na ně. Jeden z policistů použil střelnou zbraň a muže zasáhl, následně mu poskytli okamžitou první pomoc a zavolali záchrannou službu," popsala událost Hyšplerová.

Útočník byl se zraněním převezen do nemocnice. "Žádnému z členů rodiny muž naštěstí neublížil," dodala policejní mluvčí.

Témata:  krimi Ústí nad Labem

Související

Aktuálně se děje

25. března 2026 9:12

Lucie Bílá na dopisech a pohledech. Pošta přichystala specialitu

Český šoubyznys se připravuje na jedno velké dubnové jubileum. Lucie Bílá oslaví kulaté 60. narozeniny, přípravy už jsou v plném proudu. Například vznikají speciální známky. Do oběhu se dostanou na začátku příštího měsíce. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy