Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž v Praze napadl šest lidí na čerpací stanici. Policie vyloučila terorismus

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie ve středu zasahovala u napadení několika osob na čerpací stanici v pražských Holešovicích. Pachatel útočil nožem, zadržen byl přímo na místě události. Policisté již vyloučili, že by šlo o teroristický čin. 

Policie po půl páté odpoledne informovala, že řeší případ napadení šesti lidí na Argentinské ulici v Praze 7. Strážci zákona uvedli, že dva zraněné po útoku nožem si převzala pražská záchranná služba. Její představitelé ovšem sdělili, že ošetřovali celkem tři lidi. U dvou nebylo nutné transportovat do nemocnice.

 "Vyjížděli jsme k napadení, v péči jsme měli muže, který utrpěl řezná poranění v horní části těla. Byl mimo ohrožení života a ve stabilizovaném stavu byl převezen do nemocnice," řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová serveru novinky.cz.

Policisté na místě činu zadrželi dvaapadesátiletého útočníka. Později uvedli, že zadržený muž je z lokality, kde k napadení došlo, a byl pod vlivem alkoholu. "Nyní můžeme vyloučit, že by cokoliv nasvědčovalo terorismu," dodali. 

Témata:  krimi Policie ČR Praha

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy