reklama

Hladiny začaly stoupat ve středu a většinou kulminovaly ve čtvrtek. Způsobil to déšť v kombinaci s táním sněhu.

Na jihu Moravy stále platí první povodňový stupeň na Svratce ve Veverské Bítýšce. Hladina od pátečního odpoledne mírně klesla. Na stejné řece je bdělost také v Brně v ulici Poříčí, řeku ale v tomto místě ovlivňují manipulace vodohospodářů na brněnské přehradě. První stupeň je také na Dyji v Ladné, což rovněž ovlivňuje manipulace na novomlýnských nádržích.

Na jihu Čech první povodňový stupeň platí na Nežárce, Lužnici, Černovickém a Hamerském potoce. Voda na většině míst dál klesá.

V Ústeckém kraji platí první stupeň na dvou místech, a to na Labi v Děčíně a na Bílině v Ústí nad Labem. Ve Středočeském kraji se drží nad normálem Sázava, Berounka a Blanice.

První povodňový stupeň na Vysočině přetrvává na řece Jihlavě v obci Bransouze a v Ptáčově na Třebíčsku. V Olomouckém kraji se už řeky vrátily k normálnímu stavu, ale následky zvýšené hladiny stále způsobují komplikace na některých silnicích v regionu. Dočasně zavřená je silnice u obce Nová Hradečná na Olomoucku a také úsek silnice mezi Lukavicemi a Bohuslavicemi na Šumpersku.

reklama