reklama

"Několik automobilů dokonce skončilo v příkopech. Zatím jsou všechny nehody bez vážnějšího zranění. Potíže se nevyhýbají ani profesionálům. O půl čtvrté se totiž v obci Kaly na Brněnsku převrátil na bok nákladní automobil, který cestu na Vysočinu zcela zablokoval," popsal situaci Vala.

Téměř ve stejnou dobu se stala havárie osobního auta na silnici první třídy mezi Domašovem a přivaděčem na D1 u Devíti křížů. "Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému a komunikace je neprůjezdná. Policisté žádají řidiče, aby výrazně snížili rychlost a pozorně sledovali situaci před sebou," doplnil Vala.

Sněžit začalo na jihu Moravy dnes dopoledne. Teploty se v kraji pohybují kolem nuly. Se zvýšenou opatrností je sjízdná například D1 kolem Brna, také silnice v Brně a okolí. Na Vyškovsku je uzavřená silnice pro vozy těžší 12 tun, vyplývá z webu silničářů. Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné i silnice nižších tříd na Blanensku, Vyškovsku, Znojemsku, Brněnsku a také v Brně. Jsou mokré po chemickém ošetření. Na Vyškovsku je pro kamiony uzavřená silnice mezi Drnovicemi a Podomím.

Podle provozního ředitele Brněnských komunikací Jana Klištince ve městě vyjelo všech 21 posypových vozů firmy. "Zároveň upozorňujeme řidiče na nutnost opatrné jízdy, a to zejména ve výše položených oblastech města Brna," uvedl ředitel.

Hromadnou dopravu v kraji sníh zatím výrazně nekomplikuje, některé linky integrovaného dopravního systému se ale zpožďují kvůli hustému provozu především kolem Brna.

Dnes odpoledne a v sobotu platí výstraha meteorologů před novou sněhovou pokrývkou, může napadnout až deset centimetrů mokrého sněhu.