Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Kladensku spadl větroň, jeden člověk zemřel

Na Kladensku havaroval větroň. (13.5.2023)
Na Kladensku havaroval větroň. (13.5.2023)
Foto: HZS Ústeckého kraje

Neštěstí se v sobotu odpoledne stalo ve středních Čechách. Jeden člověk nepřežil a další se těžce zranil při pádu větroně, k němuž došlo u letiště Sázená na Kladensku.

Ke smutné události došlo kolem půl třetí odpoledne. Zraněná osoba byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Na místo zamířili kriminalisté, probíhá vyšetřování nehody.

O zásahu na místě neštěstí informovali hasiči, kteří na twitteru zveřejnili fotografii poničeného stroje. "Vyprostili jsme a společně se ZZS resuscitovali dvě osoby. Na místo byly povolány i dva vrtulníky LZS. Policie ČR zajišťovala místo zásahu a dopravu na okolních komunikacích. Příčina pádu se vyšetřuje," uvedli požárníci.

Témata:  letecké nehody Zdravotnická záchranná služba

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 22:40

MS v hokeji: Slovinsko - Česko 3:2. Národní tým nečekaně prohrál

Český hokejový národní tým má na programu v sobotu druhý zápas na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Poté, co zvládli v pátek svůj úvodní duel proti Dánům, nad kterými vyhráli bez potíží 4:1, se svěřenci kouče Radima Rulíka nyní střetnou se Slovinskem. I v tomto zápase jsou Češi favority. Oproti duelu s Dány se proti Slovincům v české brance představí Dominik Pavlát a v sestavě se poprvé objeví obránce Jan Mandát. Bude mít stejně jasný průběh duel se Slovinskem, jako ten s Dánskem? Sledujte online reportáž zápasu se startem od 20:20 třetinu po třetině na serveru Eurozpravy.cz.

Zdroj: David Holub

Další zprávy