Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Trutnovsku zachvátil požár stáje, uhynulo asi 150 krav

U Zlaté Olešnice na Trutnovsku hoří stáje. (5.1.2023)
U Zlaté Olešnice na Trutnovsku hoří stáje. (5.1.2023)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Asi 150 krav uhynulo dnes večer při požáru stájí u Zlaté Olešnice na Trutnovsku. Zranil se i jeden člověk, nadýchal se kouře. Nešlo o hasiče. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Na místě jsou podle informací na webu hasičů asi dvě desítky jednotek.

Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř. U požáru je i policie, sbírá informace o příčině vzniku požáru.

Ve stájích bylo zhruba 160 jalovic. "Asi deset jich uteklo. To znamená, že vevnitř bohužel uhynulo 150 krav," uvedla Götzová.

Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 19:00 a zásah zřejmě potrvá až do nočních hodin. "Nemůžeme zasahovat zevnitř. Konstrukce té stáje se začíná hroutit, takže pohyb uvnitř by byl pro nás nebezpečný," řekla mluvčí hasičů. Požár je ale podle informací hasičů lokalizován, takže se oheň dál nešíří.

Hasiči ve Zlaté Olešnici zřídili čerpací stanoviště u retenční nádrže a vozí k místu kyvadlově vodu. K požáru ji dostávají asi 200 metrů dlouhým vedením, uvedli na twitteru.

Na místo požáru dorazili také policisté. Budou spolu s hasiči vyšetřovat možné příčiny požáru.

Témata:  požáry hasiči

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy