Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nedělních 85 případů koronaviru v Česku je nejméně od poloviny června

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 85 případů koronaviru, což je nejméně od 19. června. Před týdnem bylo nových nákaz 94. Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 klesl poprvé od července pod 500. Ve vážném stavu je 23 pacientů. Ubývá také úmrtí s koronavirem. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Epidemie koronaviru slábne víc než měsíc, nedělní přírůstky bývají zpravidla nejnižší kvůli malému počtu testovaných. Laboratorních PCR a antigenních testů lidé v neděli podstoupili necelých 800, před týdnem jich bylo víc než 1250. Pozitivita u nejčastějších diagnostických testů, které absolvují lidé s příznaky, v neděli klesla na 12,3 procenta.

Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 45 nakažených, před týdnem byla incidence na hodnotě 52. Nejvyšší s hodnotou 84 je aktuálně na Chomutovsku, necelých 19 bylo za poslední týden nově nakažených na 100.000 obyvatel na Chebsku.

S koronavirem bylo v Česku v neděli v nemocnici 495 lidí, o třetinu méně než před týdnem a nejméně od 14. července. Třiadvacet pacientů ve vážném stavu je také nejméně od poloviny července a o sedm méně než minulou neděli.

Za poslední týden v ČR s koronavirem zemřelo 50 lidí, o týden dřív 72. Nejaktuálnější počty ale ministerstvo průběžně upřesňuje, většinou směrem vzhůru. Úmrtí je dosud od počátku epidemie předloni v březnu 41.660. Potvrzeno zatím bylo 4,16 milionu případů nákazy, počet nezahrnuje podezření na opakovanou infekci. Těch ministerstvo zdravotnictví eviduje 358.257, z toho za neděli 21. Před týdnem v neděli jich bylo o šest víc.

Zájem o očkování, které může ochránit proti těžkému průběhu covidu-19, v posledních týdnech většinou klesá. V neděli si pro vakcínu přišlo 151 lidí, o týden dřív 452. Proti koronaviru je v Česku plně očkováno téměř 6,9 milionu lidí. První posilující dávku má víc než 4,3 milionu očkovaných a druhou zhruba 620.000.

Témata:  COVID-19 koronavirus

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy