Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda na Znojemsku: Neštěstí má pátou oběť, zemřelo těžce zraněné dítě

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Pondělní autonehoda u Pavlic na Znojemsku má pět obětí. Ve Fakultní nemocnici v Brně zemřel i těžce zraněný chlapec. ČTK to dnes řekl ředitel nemocnice Roman Kraus. Jde o nejtragičtější nehodu na českých silnicích od září 2015. Na úmrtí čtyřměsíčního chlapce upozornil server Blesk.cz. Ředitel Kraus uvedl, že dítě zemřelo ve středu večer.

Nehodu podle policejního vyšetřování zavinil řidič auta, který předjížděl nákladní vůz v nepřehledném stoupání přes plnou středovou čáru. S protijedoucím autem se srazil na horizontu. Vůz, který předjížděl, bylo Audi 6 a měl rakouskou poznávací značku. Jel směrem do Jihlavy. O život přišli při nehodě tři cestující z tohoto vozu, jedna spolucestující byla těžce zraněná.

V protijedoucím volkswagenu přišla o život mladá řidička. Její dítě museli záchranáři přepravit s vážným zraněním do nemocnice, kde do středečního večera bojovalo o život. Lehce zraněný byl i řidič osobního auta, které jelo za volkswagenem a při nehodě do něj najelo.

Nehodu policie nadále vyšetřuje. Vhledem k tomu, že pravděpodobný viník nehody zemřel, policie věc pravděpodobně odloží. Mluvčí policie Kamila Haraštová dnes ČTK řekla, že u takto vážných nehod vyšetřování vzhledem k více poškozeným obvykle trvá měsíce, ne-li rok.

V září 2015 na dálnici D1 u Vyškova zemřelo při srážce nákladního auta a dodávky pět lidí. V nemocnici v Brně-Bohunicích zemřela o několik dní později jedna ze tří zraněných, která se stala šestou obětí.

Témata:  dopravní nehody Jihočeský kraj Brno

Související

Aktuálně se děje

11:01

To je drzost. Jaromír Soukup se brání po slovech Evy Feuereislové

Poslední vztah Jaromíra Soukupa s Evou Feuereislovou je prý definitivně u konce. Žena, které se přezdívá Plastic Queen, ho ukončila s odůvodněním, že podnikatel prý udržuje vztahy i s jinými ženami. Jak reagoval sám Soukup? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.