Největší nárůst je patrný na maďarském trhu, kde se medián nabízených cen zvedl o více než 27.000 korun, na Slovensku o více než 20.000 Kč a v Polsku o 16.000 Kč. "Propad nabídky je patrný již několik měsíců v řadě a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace mohla v nejbližší době zlepšit. Primární automobilový trh se stále potýká s problémy v dodavatelských řetězcích a automobilky nestíhají dodávat nové vozy na trh, čímž ani firmy neobměňují své flotily a na trh se tím pádem nedostávají ani nové ojetiny," uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel Aures Holdings, která AAA Auto provozuje.

Situaci ovlivňuje i množství ojetých vozů dovážených ze zemí západní Evropy. Například v Česku se proti předcovidovému roku 2019 dovezlo do srpna o 2324 vozů méně. Vozy podle Vaněčka chybí v celé Evropě a na trh se tak dostávají i ojetiny horší kvality, například z nedávných záplav v Německu.

Nejčastěji nabízeným vozem v Česku a na Slovensku zůstává Škoda Octavia s celkovou nabídkou přes 11.000 vozů, v Polsku a Maďarsku patří prvenství Opelu Astra s celkem 7900 nabídkami. Střední hodnota stáří byla v září nejvyšší u vozů prodávaných v Polsku (12,3 roku), následuje Maďarsko (11,4 roku), Česko (deset let) a nejmladší byly vozy na Slovensku (9,9 roku). Stav tachometru je opět nejvyšší v Polsku (medián 181.321 km), nejméně ojeté jsou vozy v Česku (medián 149.521 km).