Společnost innogy zdražila ceník u elektřiny s cenou fixovanou na 15 měsíců od 14. října. Jde přitom o jediný produkt, který innogy novým zákazníkům u elektřiny nabízí. Nová cena činí 14.779 korun bez DPH za jednu megawatthodinu (MWh), tedy o 3000 Kč vyšší než cena původní. Naposledy předtím innogy tento ceník zdražovalo od 16. září.

"Tento ceník se netýká našich stávajících zákazníků. Je to pouze pro nově příchozí zákazníky - kteří například ztratili svého dodavatele, nedobrovolně se ocitli na spotových cenách - a odpovídá aktuálnímu nacenění a aktuálním nákupům elektřiny na evropských velkoobchodních trzích. I pro tyto případné zákazníky však bude plně zohledněný cenový strop stanovený vládou," řekl dnes ČTK mluvčí innogy Martin Chalupský.

Ceník s nefixovanou cenou elektřiny pro nově příchozí zákazníky zdražila také společnost ČEZ, který má ale cenu za jednu megawatthodinu levnější, a to 9931 Kč bez DPH, ceník je platný od 11. října. Také ČEZ upozorňuje již přímo v ceníku, že od začátku roku 2023 platí zastropované ceny, tedy 6000 Kč za jednu MWh elektřiny a 3000 Kč za jednu MWh plynu.

Vláda kvůli boji s vysokými cenami energií schválila řadu opatření. Kromě stanovení maximálních cen energií jde například o příspěvek v rámci takzvaného úsporného tarifu, který pro letošní rok činí 2000 nebo 3500 korun podle spotřeby. Vláda také od letošního října do konce příštího roku pro domácnosti i firmy odpustila placení poplatku za podporované zdroje energie, který činí 599 korun z každé megawatthodiny elektřiny.

reklama