ČEZ

ČEZ, ilustrační fotografie.

ČEZ oznámil zlevnění energií, nastane v lednu 2024

Domov

ČEZ představil nové ceníky, které počítají s dalším zlevněním energií. Od ledna 2024 se téměř dvěma milionům zákazníků z řad domácností sníží nefixované ceny elektřiny a plynu. Lidé mají ušetřit stovky korun oproti současnému cenovému stropu.

Ministerstvo financí, ilustrační fotografie.

Ministerstvo financí chce vyšší dividendu z ČEZ

Domov

Ministerstvo financí podalo z pozice akcionáře s majoritní akcionářskými právy protinávrh k rozhodnutí o rozdělení loňského zisku energetické společnosti ČEZ. Resort navrhuje výplatu dividendy ve výši 145 korun na akcii. Představenstvo navrhuje nižší částku.

ČEZ

Přiblížili jsme k zestátnění ČEZu? Akcie energetického giganta se během jediného dne propadly o 9 %

Byznys

Komerční sdělení - Včera jsme byli svědky devítiprocentního poklesu hodnoty akcií energetického gigantu ČEZ, jehož akcie se propadly z ceny 1 132 až na úroveň 1 041 korun za akcii. Tento drastický sešup lze připsat reakci trhu na vládní legislativní návrh. Tento návrh má za cíl umožnit rozdělení (nejenom) této významné polostátní korporace na oddělené státní a soukromé části. Následkem poklesu hodnoty ČEZu došlo k dalšímu oslaben Pražské burzy, která klesala již šestý den v řadě. Index PX utrpěl jenom během včerejšího dne ztrátu 1,78 procenta a skončil na hodnotě 1316,21 bodu.

Ilustrační fotografie.

EIB poskytne ČEZ rekordní úvěr za 19,2 miliardy Kč na rozvoj distribuční sítě

Byznys

Evropská investiční banka (EIB) poskytne české energetické společnosti ČEZ úvěr 790 milionů eur (zhruba 19,2 miliardy Kč) na modernizaci a rozšíření její distribuční sítě a připojování nových obnovitelných zdrojů energie. ČTK o tom dnes informovala společnost ČEZ. Podle ní jde o dosud nejvyšší půjčku od EIB pro subjekt z České republiky.

ČEZ

Byznys

Zákazníci společnosti ČEZ už dostávají nové zálohy za energie

Zákazníci největšího dodavatele elektřiny v Česku společnosti ČEZ už dostávají nové zálohy za energie, které od ledna počítají se zdražením dodávek na zastropované ceny. Zdražení se týká přes 1,3 milionu odběratelů, přičemž zálohy zatím vzrostly asi třetině z nich. Stejný podíl zákazníků naopak bude platit stejné zálohy jako dosud.

Jaderná elektrárna Dukovany

ČEZ obdržel na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech tři nabídky

Domov

Energetická společnost ČEZ obdržela tři nabídky na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Zájem mají podle očekávání francouzská společnost EDF, jihokorejská firma KHNP a severoamerický Westinghouse. ČEZ nyní nabídky zanalyzuje a bude o nich s uchazeči dál jednat. Finální nabídky by zájemci měli podat do konce září příštího roku.

ČEZ

Byznys

ČEZ za první tři čtvrtletí téměř zosminásobil čistý zisk

Čistý zisk skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku stoupl na 52,3 miliardy korun z 6,7 miliardy korun ve stejném období před rokem. Za celý letošní rok firma očekává zisk 65 až 75 miliard korun. Firma to dnes uvedla na svém webu. ČEZ je největší energetická firma v zemi. Jejím většinovým akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií.

ČEZ

Analytici očekávají růst zisku a tržeb ČEZ meziročně v desítkách procent

Byznys

Analytici očekávají, že energetické skupině ČEZ vzrostou za letošní tři čtvrtletí roku tržby i zisk meziročně až o desítky procent. Čistý zisk společnosti za celý letošní rok by se pak podle nich mohl pohybovat kolem 60 až 65 miliardami korun. ČEZ vykázal za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Skupina oznámí své hospodářské výsledky za prvních devět měsíců letošního roku ve čtvrtek.

ČEZ, ilustrační fotografie.

ČEZ či innogy započítají stovkám tisíc klientů strop na energie od listopadu

Domov

Největší tuzemské energetické společnosti ČEZ a innogy začaly započítávat zákazníkům s vyššími cenami energií do záloh vládou schválený strop pro dodávky elektřiny a plynu od listopadu. Úprava záloh se v případě obou firem bude týkat stovek tisíc jejich zákazníků, kteří dosud platili za energie více. ČTK o tom dnes informovali zástupci firem.

Ilustrační fotografie.

Domov

Stát chce DPI u plynu při zastropovaných cenách rozšířit i na větší odběratele

Stát chce rozšířit povinnost pro dodavatele plynu poslední instance uzavřít smlouvu o dodávkách i na zákazníky se zastropovanými cenami s vysokou spotřebou nad 630 megawatthodin. Plyn pro tyto dodavatele by přitom v případě potřeby měl zajišťovat ČEZ. Počítá s tím návrh nařízení vlády, který je nyní v připomínkovém řízení.

ČEZ

ČEZ má kvůli omezení ruských dodávek škody až v miliardách, plánuje arbitráž

Byznys

Energetická společnost ČEZ utrpěla kvůli výpadkům ruských dodávek škody ve vyšších stovkách milionů až v miliardách korun. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Podle Beneše je vyloučené jednat s ruským dodavatelem o dodávkách na příští rok, jediným možným krokem je naopak mezinárodní arbitráž.

ČEZ

Někteří dodavatelé opět zdražili ceníky pro nové zákazníky

Domov

Někteří dodavatelé energií opět zdražili ceníky pro nové zákazníky. Nové ceny jsou přitom nad vládou schváleným cenovým stropem platným od ledna 2023, zákazníci by je tak platili pouze do konce letošního roku. Od listopadu se navíc má zastropování cen promítat do výše záloh. Mezi firmami, které zdražily ceníky pro nové zákazníky, je třeba innogy nebo ČEZ. Vyplývá to z dnešního zjištění ČTK.

Ilustrační foto

ČEZ kvůli volbám minimalizuje odstávky elektřiny

Domov

Společnost ČEZ Distribuce kvůli zdárnému průběhu voleb do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu minimalizuje v pátek a v sobotu plánované odstávky elektřiny. Zároveň energetici posílí počty pracovníků jak v terénu, tak i v call centru a dispečinku pro řešení poruch. ČTK to dnes oznámila mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

ČEZ

ČEZ předpokládá, že odběratelům s fixovanou vyšší cenou, než je strop, cenu sníží

Domov

Největší česká energetická společnost ČEZ předpokládá, že odběratelům s fixovanou cenou vyšší než vládou určený strop, cenu sníží právě na vládou stanovenou cenu. Zákazníci platící nižší cenu ji budou platit i nadále. ČTK to dnes řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Dodal, že firma ale ještě musí počkat na příslušný zákon a prováděcí předpis.

Aktuálně se děje

14. července 2024 19:37

Nové detaily z vyšetřování atentátu na Trumpa: FBI řeší motiv, zbraň i nález výbušnin

Střelec Thomas M. Crooks, který se v sobotu pokusil zastřelit bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, zřejmě použil zbraň patřící svému otci. Zahraničním médiím už se podařilo kontaktovat i zástupce školy, kterou útočník absolvoval, či jeho současného zaměstnavatele. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy