"Ke zpomalení nové vlny varianty omikron jsou nezbytná také další omezení kontaktů očkovaných a uzdravených," citují německá média připravený návrh závěrů. "Proto se počínaje 28. prosincem 2021 povolují soukromá setkání očkovaných a uzdravených v počtu nejvýše deseti osob. Tento limit se týká soukromých setkání v interiérech i exteriérech," dodává návrh.

Pokud je v regionu za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel hlášeno více než 350 nových případů nemoci, může se podle stávajících pravidel k soukromým oslavám scházet v interiérech 50 očkovaných a těch, kteří covid-19 prodělali. Venku je limit 200 lidí. Neočkovaní se za takové situace mohou sejít jen s dvěma dalšími lidmi, se kterými nesdílí domácnost. Děti mladší 14 let se do tohoto výčtu počítají.

Dalším tématem vnitroněmeckého summitu bude podpora očkovací kampaně. V zemi je plně očkováno 70,3 procenta populace. Přes 31 procent lidí dostalo i posilovací dávku. Scholz se zemskými premiéry si chtějí jako lednový cíl určit podání 30 milionů dávek. Do tohoto počtu budou zahrnuta nová očkování i přeočkování.

V Německu za posledních 24 hodin zaznamenali 29.348 nových případů koronavirové nákazy. Za posledních sedm dní země hlásí v přepočtu na 100.000 obyvatel 315,4 případu.

reklama