reklama

Moravskoslezští záchranáři se o události dozvěděli v sobotu odpoledne. Podle dostupných informací se v přehradě potápěla skupina zkušených potápěčů. Komplikace u dvou z nich pravděpodobně způsobilo zamrznutí dýchacího přístroje. Oba se vynořili na hladinu. Mladší muž, který později zemřel, už byl ale v bezvědomí. Druhý potápěč jej i přes své zdravotní problémy dotáhl na břeh.

"Jestli byly příčinou pozdějšího úmrtí komplikace spojené s rychlou dekompresí či následky tonutí, v tuto chvíli ještě nevíme," řekl Humpl. Dodal, že když se potápěč dostal na břeh, nastalo u něj selhání oběhu, a svědkové proto započali se srdeční masáží. V poskytování první pomoci pokračovali i záchranáři. "Jejich snaha však nevedla k úspěchu, a proto byl vrtulníkem přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," řekl Humpl.

Tamním zdravotníkům byl podle Humpla předán ve stavu selhání všech základních životních funkcí. "Muž v nemocnici zemřel," doplnila Petlachová.

O rok starší muž podle Humpla jevil po vynoření známky zdravotních obtíží, byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval. Sanitka jej převezla do Městské nemocnice v Ostravě.

reklama