Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Barakuda napadla muže v Chorvatsku. Ryba ho připravila o zrak

Potápění
Potápění
Foto: Pixabay

Potápěče poblíž chorvatského Šibeniku napadla barakuda. Když se snažil na dravou rybu vystřelit podvodní puškou, barakuda mu zničila masku. Po útoku přišel o zrak a byl převezen záchranáři do nemocnice.

Slovinec, který se potápěl u ostrova Žirje v šibenickém souostroví v Chorvatsku, utrpěl vážná zranění při pokusu ulovit barakudu pomocí podvodní pušky. Podařilo se mu rybu několikrát zasáhnout, ale ta zaútočila zpět.

K incidentu došlo v úterý ráno. "Potápěč čeká na operaci oka, protože mu ryba zasáhla obličej a rozbila masku," uvedl svědek podle webu 24sata.hr. Muž byl s vážným poraněním oka přepraven do nemocnice v Lublani, kde lékaři bojují o záchranu jeho zraku.

Chorvatské úřady uvedly, že potápěč byl zkušený a měl platnou licenci pro podmořský lov. Alen Soldo, profesor ze splitské univerzity, k incidentu dodal: "V Jaderském moři žijí tři druhy barakud, a je běžné, že se mohou bránit, pokud na ně potápěči útočí. Lovci musí počítat se všemi riziky, která podmořský lov obnáší."

Témata:  Chorvatsko ryby potápění

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 8:23

Den matek je tady. Tipy na dárky na poslední chvíli, které potěší

Dnes slavíme Den matek – svátek, který připomíná vděčnost, lásku a úctu k ženám, které nám daly život. Pokud jste na něj letos zapomněli nebo jednoduše nestihli pořídit dárek včas, nezoufejte. I na poslední chvíli se dají pořídit pozornosti, které potěší a udělají radost.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.