Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí u Břeclavi. Havaroval autobus, šest zraněných

Autobus, ilustrační foto
Autobus, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při nehodě autobusu, dodávky s návěsem a osobního auta u Břeclavi se dnes před 6:00 lehce zranilo šest lidí. Pět z nich byli cestující z linkového autobusu. ČTK to řekli mluvčí hasičů, policistů i záchranářů. Silnice I/55 byla v místě asi pět hodin uzavřená, poté se ještě asi čtyři hodiny jezdilo kyvadlově jedním jízdním pruhem. Vážné dopravní problémy nenastaly.

"Dodávka vezla na návěsu domácí bazén. Náklad se rozkmital a dodávka bokem narazila do linkového autobusu, který jel v protisměru od Břeclavi na Hodonín. Do návěsu dodávky pak následně narazil ještě osobní automobil," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Hasiči museli na místě pomáhat cestujícím a řidiči vystoupit z autobusu, protože nehoda se stala na silničním mostě přes železniční trať. "Vzhledem k tomu, že autobus stojí prakticky na mostě, museli hasiči vysadit několik jeho oken, aby pasažéry vytáhli ven z autobusu," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

pic.twitter.com/aSngUl9TSl

— Policie ČR (@PolicieCZ) November 14, 2019

Záchranáři na místě ošetřili šest lehce zraněných, byli mezi nimi řidič a cestující z autobusu a řidič osobního auta. "Poskytli jsme všem šesti pacientům přednemocniční péči a pět z nich převezli do břeclavské nemocnice k následnému ošetření, jednu lehce zraněnou ženu jsme ponechali na místě," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Silnice byla v místě nehody asi pět hodin uzavřená, zhruba od 11:00 se místem projíždělo kyvadlově. Na místě zůstával havarovaný autobus a čekal na odtah. Plně průjezdná byla silnice před 16:00.

Témata:  dopravní nehody nehody autobusů Jihomoravský kraj Autobusy

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy