Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nové informace o útoku nožem v Praze: Srba hledají kvůli pokusu o vraždu

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie ve čtvrtek prozradila nové informace k případu hledaného cizince, na který poprvé upozornila v sobotu. Srba podezřelého z pokusu o vraždu se stále nepodařilo dopadnout. Podle strážců zákona u sebe může mít střelnou zbraň. 

Policie dnes na sociální síti X uvedla, že muž je podezřelý z pokusu o vraždu. V sobotu ráno se měl dopustit útoku nožem v Masné ulici v Praze 1, kdy poškozený utrpěl velmi vážná zranění. Pachatele se podařilo ztotožnit během několika hodin, ale dopadnout se ho stále nepovedlo.

Podle posledních zjištění policistů není vyloučeno, že muž je ozbrojen střelnou zbraní. "V současnosti je již stíhaný za nedovolené ozbrojování a detektivové varují, že je velmi nebezpečný. V žádném případě se ho nepokoušejte zadržet sami a ihned volejte 158," sdělila policie. 

Policie podle pátrací relace hledá srbského občana, který se jmenuje Domdoni Palj a je ozbrojený a nebezpečný. 

Témata:  krimi Policie ČR Praha

Aktuálně se děje

10. srpna 2026 20:12

10. srpna 2026 12:30

Tropické počasí znovu úřaduje. Platí nové varování meteorologů

Meteorologové v pondělí upřesnili výstrahu před tropickými vedry a nebezpečím požárů. Nově se týká dalších oblastí v Čechách a na Vysočině. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ministerstvo zdravotnictví

Krize zažehnána. Nedostatek léku na rakovinu prsu se daří řešit

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv pokračuje v intenzivním řešení omezené dostupnosti léčivých přípravků s účinnou látkou tamoxifen. Díky mimořádným opatřením se podařilo zajistit téměř 6 000 balení, která jsou nyní postupně distribuována do lékáren po celé České republice. Další dodávky jsou již na cestě a budou do distribuční sítě uvolňovány v průběhu příštího týdne.