Nemocnice podle něj nechala znovu testovat také další seniory na oddělení, na výsledky testů ze podle něj zatím čeká. Úmrtí je šestým případem v Česku, které souvisí s epidemií nového typu koronaviru.

Dnes jde o třetí hlášené úmrtí související s nemocí COVID-19. Nemocnice na Bulovce ráno informovala o úmrtí třiaosmdesátiletého pacienta z Prahy a středočeské hygienická stanice o dalším zemřelém pacientovi z Kladenska, který byl v domácím léčení. Oba měli chronické zdravotní potíže.

V Thomayerově nemocnici jsou od středy dva pozitivní případy nákazy u zdravotních sester z plicní kliniky, kam byl 10. března přijatý muž s podezřením na zápal plic. Po potvrzené nákaze novým typem koronaviru a zhoršení zdravotního stavu byl přijatý do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, je napojený na přístroj umožňující mimotělní okysličování krve. Od úterý je mu podáván experimentální lék remdesivir. Sestry se podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly zřejmě nakazily při svlékání ochranných oděvů. Další lidé jsou v karanténě.

Nákaza se v krčské nemocnici potvrdila v pátek také u dvou sester oddělení následné péče, na výsledky třetí se čeká. Podle nemocnice se nakazily jedna od druhé, podle informací ČTK mohly být v kontaktu s nakaženou kolegyní z plicního. V neděli nemocnice informovala, že testovala pětadvacet seniorů, kteří tam byli hospitalizovaní. Všichni měli tehdy testy negativní, na výsledky opakovaných testů se podle Sulka čeká.