První úmrtí při nehodě zaznamenali policisté o letošních Velikonocích v pátek večer na Strakonicku. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního auta tam zřejmě v důsledku vysoké rychlosti vyjel ze silnice na pole, kde se auto přetočilo a skončilo na střeše. Cizinec při nehodě vypadl z vozu ven a na místě zemřel.

Druhou obětí prodlouženého víkendu se v neděli odpoledne stal motorkář. Muž nezvládl průjezd zatáčkou u Rabyně na Benešovsku a narazil do svodidel.

Od pátku do dnešního podvečera zaznamenali dopravní policisté téměř 550 nehod. Loni jich za celé čtyři velikonoční dny bylo 499, měly ale tragičtější důsledky.

Kromě nehod, při kterých umírali lidé, se letos o Velikonocích stalo i několik havárií s vyšším počtem zraněných. Při dnešní srážce tří aut u Citonic na Znojemsku utrpělo zranění šest lidí, z nichž jednoho přepravil vrtulník do nemocnice v kritickém stavu.

V neděli večer se tři lidé zranili při střetu dvou osobních vozidel v Příboře na Novojičínsku. Čtyři vážná zranění si vyžádala nedělní nehoda dvou aut na dálnici D6 u Lubence na Lounsku.