V hlavním městě vakcínu bez registrace nabízejí očkovací místa na hlavním nádraží a v obchodních centrech na Chodově a Smíchově. První dvě z nich se otevřela 12. července. Další taková očkovací místa dnes začala fungovat v Brně, Ostravě, ve Zlíně, v Luhačovicích na Zlínsku, v Uherském Hradišti a také v Jaroměři na Náchodsku.

"Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 má volné termíny, které lze aktuálně využít pro zájemce o očkování, kteří se nechtějí registrovat v rezervačním systému a raději volí očkovací místo, kam mohou přijít z ulice a nechat se naočkovat. Registraci pacienta provede personál nemocnice na místě," oznámila dnes Nemocnice sv. Kříže. Lidé mohou dostat vakcínu v pracovních dnech příštích dvou týdnů s výjimkou čtvrtku 29. července a středy 4. srpna.

Na Žižkově se bude očkovat dvoudávkovými vakcínami Moderna a Pfizer. "Pokud již má očkovaný první dávku vakcíny Moderna z jiného místa, například od praktického lékaře, který již nemůže druhou dávku poskytnout, může přijít k nám pro tuto dávku," doplnila nemocnice.

Bez předchozího zapsání do rezervačního systému si dnes od 19:00 do 23:00 mohou přijít zájemci pro vakcínu na kliniku Canadian Medical v Praze 6. "Chceme vyjít vstříc všem, pro které je, třeba kvůli pracovnímu vytížení, náročné najít termín přes den a umožnit jim snadné očkování proti covidu-19 i v čase, kdy jsou jiná místa již uzavřena," uvedla vedoucí očkovacího centra Lucie Sobotková.

Od poloviny příštího týdne bude možné dostat vakcínu proti covidu-19 bez registrace v Olomouci, Plzeňský kraj vysílá mobilní očkovací týmy pro neregistrované do obcí s nízkým počtem očkovaných. Mobilní týmy mají působit také ve vyloučených lokalitách v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, v Praze budou někteří praktičtí lékaři očkovat bezdomovce, oznámil už dřív ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).