Blatný v pátek nevyloučil možnost, že by o možnosti zakázat pohyb lidí mezi kraji mohla vláda jednat v pondělí. Zároveň řekl, že nechce opatření zpřísňovat, pokud to nebude nutné, a že bude o víkendu jednat s odborníky a epidemiology o dalším postupu.

Podle hejtmanů by zákaz pohybu mezi kraji nebyl krok správným směrem. "Opravdu si nedokážu představit, že tu budeme budovat hranice mezi kraji," řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Podobně se vyjádřil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). "Kontroly na hranicích krajů já odmítám, protože to je nesmysl, a pevně doufám, že s tím vůbec nikdo nepřijde," řekl.

Za špatný nápad to označil také jejich kolega z Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) už v sobotu spolu se středočeskou hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) na twitter napsal, že v případě pražské aglomerace je nezbytně nutné zachovat propojení metropole s jejím okolím. Dnes to zopakoval.

Hejtmani kritizovali také komunikaci vlády, a to zejména premiéra. Blatný podle nich se zástupci krajů komunikuje dobře. Podle Hřiba se na veřejnost nedostávají jasně definované a s odborníky projednané návrhy. Zejména premiér podle něj pouze "vypouští balonky" a sleduje, jak bude veřejnost reagovat. "Jsme dlouhodobě ve stádiu, že se návrhy odborníků na veřejnost a k nám hejtmanům vůbec nedostávají," doplnil k tomu Grolich.

Netolický řekl, že některé takovéto "balonky" jsou tak nekompetentní, že by bylo lepší je úplně ignorovat. Přístup premiéra o něco mírněji kritizoval i jeho stranický kolega Vondrák. "Jsem toho názoru, že v takovémto krizovém řízení musíte delegovat pravomoci," řekl a dodal, že Babiš má sklony k mikromanagementu, tedy k osobnímu řešení každého detailu.